Kemer Tokalı Bayan Hırka Modeli Yapılışı « Yeni Dantel Modelleri ve Örnekleri
Buradasınız: Ana sayfa - Bayan Hırka Modelleri - Kemer Tokalı Bayan Hırka Modeli Yapılışı

Kemer Tokalı Bayan Hırka Modeli Yapılışı


Sponsor Bağlantılar

MALZEME : Süper Saf Yün
RENK NO : 194(3yumak), ‘ 569 (3yumak)
ŞİŞ NO: 5

ÖRGÜ ŞEKLİ: Buzlu cam modeli, Düz örgü

AKSESUAR: Kemer tokası

ÖN:

194 numaralı iplikle 50 ilmek başlanır. 4 cm buzlu cam modeli uygulanır. 10 ilmek ile buzlu cam modeli örmeye devam edilir. Diğer ilmekler diagram takip edilerek örülür. (Desen içinde koyu renk olarak gösterilen ilmekler ters örgü örülecektir) Beden boyu 30 cm de kol evi için 4+1+1 ilmek kesilir. Beden boyu 32 cm de ön yaka için 23 ilmek bir defada kesilir. Kalan 21 ilmek beden boyu 50 cm olana dek örülür. Omuzda kalan kısıma 21 ilmek 7+7+7 şeklinde 3 kademede kesilerek bitirilir.

ARKA:

194 numaralı iplikle 96 ilmek başlanır. 4 cm buzlu cam modeli uygulanır. Diagram takip edilerek örgüye devam edilir. Beden boyu 30 cm de kol evi için 4+1+1 ilmek kesilir. Beden boyu 50 cm de arka yaka için 38 ilmek 1 defada kesilir. Yakanın her iki yanından her sırada 1 ilmek eksiltilerek, omuzda kalan 21 ilmek 7+7+7 şeklinde 3 kademede kesilerek bitirilir.

KOL:

194 numaralı iplikle 66 ilmek ile başlanır, 4 cm buzlu cam modeli örülür. Diagram takip edilerek kol boyu 45 cm olana dek örülür. Kol evi için yanlardan 3’er ilmek kesilir ve kol boyu 53 cm olana dek 1 ‘er ilmek eksiltilerek örülür.

YAKA:

194 numaralı iplikle şişe 20 ilmek atılır. Bedenden yaka için şişe yüz kırk ilmek toplanır, tekrar şişe 3 ilmek atılır. Toplam 163 ilmekle 4 cm buzlu cam modeli uygulanır. Köşeli olması için ön yakanın dönüş yerinde her sırada 1 ilmek eksiltilir. Örüldükten sonra kemer tokası, 3 ilmek artırılan tarafa dikilir.

Buzlu Cam Modeli Yapılışı:

1.sıra tüm ilmekler haraşo örülür (örgünün ön yüzü)
2.sıra 1+1 lastik örülür (örgünün arka yüzü) Örgü bu iki sıranın tekrarı ile yapılır.

Kemer Tokalı Bayan Hırka Modeli Yapılışı

Kemer Tokalı Bayan Hırka Modeli Yapılışı

Kemer Tokalı Bayan Hırka Modeli  Yapılışı

Kemer Tokalı Bayan Hırka Modeli Yapılışı

Sponsor Bağlantılar

Etiketler: , , ,


Yorum yapın

Sponsor bağlantılar